Don't Miss

Просто фантастичен! ГРИШО размаза Денис Истомин и продължава към финала в Ротердам!

Първата ни ракета Григор Димитров се поздрави с прекрасна победа на турнира в „Ротердам“. Гришо размаза Денис Истомин в два сета. Той спечели със 7:6(7), 6:1 срещу Узбекистанеца и се класира за четвъртфиналите на турнира в Ротердам. За място на полуфиналите той ще спори с белгиеца Давид Гофен в повторение на финала от София преди няколко дни.

Григор Димитров нямаше как да започне по по-добър начин двубоя си срещу Денис Истомин. Българинът постигна пробив още в първия гейм. Той поведе с 40:0 при сервис на съперника, след като доминираше в разиграванията от самото начало. Узбекът спаси първия шанс за пробив след добър сервис, но при следващото разиграване опитът му да прехвърли Григор завърши с демонстрация на атлетизъм от страна на първата ни ракета, който заби топката в корта.

Отличното начало на българина притисна съперника, но той постепенно заигра по-силно и започна все повече да го затруднява. Истомин започна да взима своите подавания, да печели някои от разиграванията и да играе по-агресивно. Димитров обаче не отстъпваше и в седмия гейм стигна до нов шанс за пробив след поредната атака, като до този момент имаше 100% успеваемост при излизанията на мрежата – 7 от 7. Тенисистът от Узбекистан все пак успя да измъкне гейма, който бе най-дългият от началото на срещата, за да остане в сета при 4:3.

След като се справи в трудната ситуация, Истомин успя да изравни за 4:4. Той се възползва от втория шанс за пробив в гейма. Това му даде допълнителна увереност, той заигра още по-силно и малко по-късно вече водеше с 5:4. Григор имаше леки колебания в последния си сервис гейм, но се стигна до тайбрек. Узбекът обаче започна да вкарва някои изключителни форхенди, които му носеха важни точки. Той поведе с 3:1, но българинът отговори с три поредни точки за 4:3. Двамата печелеха точките при свой начален удар, като българинът спаси един сетбол след ас. Истомин пък помогна с двойна грешка, която сложи край на първата част след.

В тези моменти Григор за пореден път показа колко е стабилен. След успеха в първата част той започна блестящо втората с ранен пробив и бързо поведе с 3:0.

Григор има две победи над 30-годишния тенисист от Узбекистан, който е 76-и в световната ранглиста, на ниво ATP. През 2014 г. той го побеждава в два сета на Мастърса в Шанхай, а преди три седмици го отстрани на осминафиналите на Australian Open. Пред това узбекът бе хвърлил сензацията с победата си над Новак Джокович. Вчера Григор Димитров спечели с 6:7(4), 6:2, 6:4 срещу Миша Зверев от Германия. Така първата ни ракета записа пета поредна победа. Той има 15 успеха от 16 мача от началото на сезона.

Именно в Ротердам Григор прикова вниманието на света към себе си през 2009 г., когато победи Томаш Бердих и изигра оспорван трисетов мач срещу Рафаел Надал. През 2013 г. пък достигна до полуфиналите, което е най-доброто му постижение на турнира.