Don't Miss

БРАВО! Григор Димитров на 1/4-финалист в Мелбърн

Мечтата на най-добрия роден тенисист Григор Димитров, а и на цяла България още е жива! Нашето момче продължава с невероятния си поход на Аустрелиън Оупън!
Хасковлията стигна четвъртфиналите в Мелбърн след победа над испанеца Роберто Баутиста Агут с 3:1 сета (6:3, 3:6, 6:2, 6:4). Така Гришо продължава да пренаписва историята на родния тенис и стана първият ни представител при мъжете с такова постижение на турнир от Големия шлем. Успехът осигури поне 270 хил. долара от наградния фонд за нашето момче, както и място в Топ 20 на света. Това ще е поредното му върхово постижение в кариерата. Мачът започна по мечтан начин за Гришо. Той проби рано съперника си в първия сет и в крайна сметка това се оказа решаващо за успеха му в него с 6:3. Баутиста Агут също показа много силна игра в началото и имаше своите шансове да върне изоставането, но не ги използва. Това обаче се случи през втората част. Испанецът рано-рано поведе с 3:0 и въпреки отпора на Гришо, удържа преднината си до 6:3 и изравни резултата в сетовете. Но с това, за наша радост, се изчерпаха хубавите моменти за Баутиста Агут. В третия сет Димитров беше безкомпромисен. Той поведе с проби за 4:1, а като цяло играта му беше много изчистена и не позволи на опонента си да се надява на какъвто и да било успех. След втори пробив в последния гейм на сета, нашето момче затвори частта при 6:2 и поведе в общия резултат с 2:1 сета. В решителната четвърта част хасковлията показа железен дух и здрави нерви. До 4:4 двамата си разменяха подаванията. Тогава дойде и моментът, в който Гришо пречупи опонента. В деветия гейм Баутиста Агут имаше своите шансове и дори можеше да мисли за пробив, но Димитров го парира и взе частта за 5:4. На свой ред в следващия гейм нашето момче показа здрави нерви и взе победата в него, в сета и мача след удар в аут на испанеца.Така на четвъртфиналите Григор ще играе с победителя от мача между Рафаел Надал и Кей Нишикори. Испанецът е основният фаворит в този двубой.