Don't Miss

Да! И Пиронкова спечели първата си титла!

Цветана Пиронкова спечели първата си титла от турнир на WTA, побеждавайки на финала в Сидни световната №9 Анджелик Кербер с 6:4, 6:4. В първия сет и двете тенисистки стояха по-добре при подаванията отсреща. Цвети стигна до три точки за тробив във втория гейм, но първи брейк направи Кербер за 1:2. Пробивът обаче бе върнат веднага, а в шестия гейм отново българката успя да пробие за 4:2.  На свой ред германката върна брейка, а след това и изравни. Така се стигна до десетия гейм, в който отново Кербер беше на сервис. Тя поведе в началото, но след продължителен дюс Пиронкова записа първия сет на своята сметка – 6:4. Втората част се разви по сходен начин. Цвети, макар и трудно, взе първото си подаване. В следващия гейм цели 10 пъти се стигаше до равенство 40:40, но в крайна сметка Анджелик Кербер не допусна пробив. Тя обаче нямаше какво да направи в четвъртия гейм, с който нашето момиче поведе с 3:1. Последваха силни минути за съперничката на Цвети, която спечели трите следващи гейма и с двата си брейка поведе с 4:3. Пиронкова успя да изравни с нов пробив, а след това и да спечели подаването си за 5:4.  В последния гейм Цвети отново успя да вкара Кербер в своята игра и да я разхожда из целия корт, принуждавайки я да греши. Българката стигна до две точки за пробив, аоще първата ѝ осигури победата в сета, мача и турнира!