Спорт
Ариана Тъмно получи високо отличие за международно качество
За пореден път продуктите на водещия производител на бира у нас Загорка АД получиха признание за високо качество от международният институт Monde Selection. Шест от брандовете на Загорка бяха отличени за 2014 г. със златни и сребърни медали от престижната организация.
Ариана Тъмно получи голямата награда – златен медал и трофей за международно качество 2014, която се присъжда на продукти с гранд златен и/или златен медал през последните три години. С гранд златен медал беше отличена и Ариана Радлер; Загорка и Stolichno Bock получиха златни медали; Ариана и Загорка Резерва – сребърни медали.
Горди сме, че за поредна година нашите продукти получават международно признание за своето високо качество. Това още веднъж доказва, че ние правим бира, която не само българите обичат, но и отговаряме на високите изисквания на световните експерти в областта. Стремежът към качеството е наша ценност, защото бирата е нашата страст и този плам намира израз във всичко, което правим – в пивоварството, в изграждането на марките ни, както и в доставянето на наслада на потребителите ни, сподели изпълнителният директор на Загорка Николай Младенов, съобщиха от пресцентъра на пивоварната.
В надпреварата през 2014 г. участваха хиляди продукти от десетки страни от цял свят. Церемонията по награждаването ще се проведе в началото на юни във Франция. За оценката на продуктите, която продължава в рамките на 4 месеца, Monde Selection си партнира с най-добрите белгийски експерти по бира, професионални дегустатори и инженери-химици от института MEURICE. Всеки продукт е оценяван от минимум 8-членно жури, като награди се присъждат в седем различни категории, сред които и Бира, вода и безалкохолни напитки, където са отличени и продуктите на Загорка АД.
Компанията участва за първи път в Monde Selection с марката Загорка през 1981 година. Оттогава насам Загорка АД печели над 30 отличия със своите продукти, сред които: Загорка – 9 златни медала, 1 голяма наградa – злато и трофей за международно качество (1985 г.) и 3 сребърни медала; Ариана – 4 златни и 1 сребърен медали; Ариана Тъмно – 2 златни медала и 1 голяма награда злато и трофей за международно качество (2014); Ариана Радлер – 1 златен и 1 град златен медали; Stolichno Bock – 6 златни, 1 гранд златен медал и 1 трофей за качество; Zagorka Rezerva – 2 златни и 1 сребърен медали. Всички грамоти и медали, спечелени през годините, могат да бъдат разгледани в първият и единствен музей на бирата в действащо предприятие у нас Светът на Загорка в гр. Ст. Загора.
За Загорка АД
Пивоварна Загорка е създадена преди повече от 110 г. Още от откриването на Бирарията в Ст. Загора от д-р Кожухаров през 1902 г., пивоварната се превръща в символ на града, а Загорка в любимата бира на поколения българи. От тогава до днес нашие майстори-пивовари произвеждат висококачествени марки бира, които българите обичат. През 1994 г. Загорка се присъединява към глобалното семейство на Heineken, което позволява през годините в пивоварната да бъдат инвестирани над 125 млн. евро в модернизация и разширяване на производството. Днес пивоварната в Ст. Загора е една от най-модерните в региона на Централна и Източна Европа. В компанията са заети над 550 души, които са основният актив и двигател на успеха на Загорка. Водена от амбицията си да въвежда вдъхновяващи иновации чрез своето уникално портфолио от марки – Zagorka, Heineken, Ариана, Stolichno, Amstel, Desperados, Kaiser и Starobrno – Загорка успява да отговори на взискателните вкусове на своите потребители и да им предостави нови изживявания и позитивни моменти. Като водещ пивовар Загорка АД е ангажирана да развива своя бизнес устойчиво и отговорно, като се фокусира върху областите, на които може да повлияе: вода, СО2, устойчиви ресурси и отговорна консумация. Загорка винаги е била е неразделна част от местната общност на Ст. Загора и региона, за развитието на които компанията активно допринася през последните 20 години. Само за периода 2011 – 2013 г. Загорка е инвестирала над 250 000 лв. в реализирането на проекти за благоденствието на Старозагорска област.
Търговско-промишлена палата – Стара Загора
Любопитно
Помните ли Адриана Илиеску, която роди на 66? Дъщеря й вече е на 18! (СНИМКИ)
Адриана Илиеску от Румъния роди дъщеря на 66 -годишна възраст и мигновено стана знаменитост по света.
Тя дори влезе в Книгата на рекордите на Гинес като най-възрастната майка – през 2005 г. тя наистина беше най-възрастната жена в света, но рекордът й остана точно година, след което беше надмината няколко пъти, а днес официалният рекорд принадлежи на 73-годишниата Ерамати Мангама от Индия.
.png)
Адриана и дъщеря й Елиза, снимка: dzen.ru
Историята на Адриана разтърси света.
Но Адриана беше щастлива майка и обгради детето си с ореол на грижа и внимание, помагайки й в обучението. Самата Адриана е професор по модерна литература и автор на повече от 15 детски книги. Миналата година дъщеря й Елиза влезе едновременно в два университета в Букурещ и успява да учи и в двата.
(29).jpg)
Адриана и Елиза (в различни години), снимка: dzen.ru
Днес Адриана е на 85 години, тя много добре разбира, че няма да живее много дълго на света и е напълно възможно да няма време да види внуците си. Тя се е погрижила да осигури дъщеря си колкото е възможно повече, наследството на Елиза обаче ще бъде скромно, защото доходите от книгите са ниски, но момичето вече е почти стъпило на собствените си крака. Освен това Адриана подготвя Елиза за момента на раздялата и е уредила всички подробности: тя вече си е купила място на гробищата, дори е подготвила костюма, в който да я изпратят във вечния й път и е заделила пари за церемонията. Най-възрастната майка в Румъния не се чувства добре през последните години.
(49).jpg)
Адриана Илиеску на 20, истинска красавица! Снимка: dzen.ru
България
Пенсионер на 43 години: Почивам си и се забавлявам, но за 600 милиона…
Най-богатият спортист в света Флойд Мейуедър призна, че на 43 години се чувства много удобно като пенсионер.
Боксьорът разкри, че повече се забавлява и си почива, но продължава да тренира, за да поддържа добра форма.
„Приключих с бокса и сега тренирам само за здраве. За мен е особено важно, че спрях навреме за разлика от много други мои колеги“, каза Мейуедър.
„Обичам сегашния си живот, но ако ми се отдаде възможност да се позабавлявам за последно и да спечеля 600 милиона долара, защо не?“, обяви американецът.
Мейуедър има 50 победи (27 с нокаут) и нито една загуба в професионалния бокс. Става световен шампион в пет категории и бронзов медалист от Олимпиадата през 1996 г. Тогава на полуфинала на Игрите в Атланта Мейуедър губи от Серафим Тодоров. Това е последното поражение на профиринга на американеца.
България
Ужасът се завърна, но сега май положението е по-лошо
Пореден ужас изживя ММА звездата Хабиб Нурмагомедов, чийто баща Абдуламанап отново е в болница, но този път проблемите със здравословното му състояние изглеждат по-сериозно.
Преди седмица той беше приет в болница в Махачкала със съмнение за коронавирус, а сега се е наложило да бъде отведен в московска болница след проблеми със сърцето.
„Преди дни разговарях с него и ми каза, че се чувства добре. Явно проблемите му сега са се появили внезапно“, коментира семеен приятел на Нурмагомедови.
Местните медии допълват, че резултатът от направения на Абдуламанап Нурмагомедов тест за коронавирус все още не е известен и е възможно проблемите му да се дължат на глобалната зараза COVID-19.
-
България1 седмица agoДжипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може да се обажда на лекаря си по телефона
-
Made in BG1 седмица agoВдовицата на Боби Михайлов показа перфектна форма в Италия (СНИМКИ)
-
България1 седмица agoИздирват 34-годишна жена, изчезнала докато разхожда кучето си в София
-
Здраве4 дни agoГолеми промени, свързани с ходенето при личния лекар
-
Made in BG1 седмица agoДара промени песента за „Евровизия“
-
Любопитно1 седмица agoХороскоп за 7 май: На Водолеите ще им е широко около врата, но на Овните светът ще им се види тесен
-
Любопитноедин ден agoХороскоп за 15 май: Водолеите ще извадят асо от ръкава, а Лъвовете ще сложат картите на масата
-
България1 седмица agoСКАНДАЛ! Делян Пеевски отново се настани в кабинета на Тодор Живков в Бастиона на Партийния дом!
