Свят
КНДР заплаши с ядрено унищожение

Властите в Северна Корея настояха, че военния договор между Южна Корея и САЩ целящ опазване от евентуални ядрени атаки е „тежка провокация“ и би могъл да доведе до ръба на ядрена война.
В същото време, стана ясно че износът на КНДР към Китай е отбелязал ръст от 8% за първите 8 месеца на тази година, като вносът на Пхенян отчита спад.
„Ако враговете продължават да вилнеят срещу нас, ние ще започнем безпощадни предотвратителни атаки, за да ги доведем до крайно унищожение“, се казва в разпространено изявление на властите в изолираната страна.
Ядрените тестове на Пхенян през Февруари доведоха до изостряне на ситуацията на корейския полуостров.
По време на наскоро проведените учения между Южна Корея и САЩ, Вашингтон изпрати и самолети B-2, които могат да носят ядрени бойни глави.

България
84-годишният Дитер държи „Лидъл“ и „Кауфланд“, има 50 милиарда евро и обича да върви пеша

Двете най-големи вериги хипермаркети у нас – немските „Лидъл“ и „Кауфланд“, които по прогнозни данни реализират заедно близо 6 милиарда лева оборот за изминалата 2024 г. в България, имат един и същи собственик – дружеството „Шварц Групе“ (на немски: Schwarz Gruppe), към което изнасят печалбите си.
Собственикът на „Лидъл“ и „Кауфланд“ – 84-годишният Дитер Шварц, редовно оглавява ранглистата на най-богатите германци от 2019 г. насам. Немското икономическо списание „Биланц“ изчислява, че личното му състояние се изчислява на около 49 милиарда евро и непрекъснато нараства.
За 2023 г. групата „Шварце“ има оборот от над 130 милиарда евро и все още е най-големият семеен бизнес в страната. Състоянието на Дитер Шварц се оценява на близо 49 милиарда евро – в това число пари в брой и по банкови сметки, имоти по цял свят, колекция от предмети на изкуството. Според в. „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг“ неговото богатство е почти толкова голямо, колкото бюджетът на Германия за отбрана за 2020 г.
„Шварце Групе“ е германско предприятие за търговия на дребно със седалище в Некарзулм, предава Лупа. Създадено през 1930 година, в средата на XX век то е реорганизирано от оправния Дитер Шварц и през 2014 г. става най-големият оператор на супермаркети в Европа, оперирайки веригите „Кауфланд“ и „Лидъл“, като запазна лидерството си и до днес. Въпреки че е собственик и на „Лидъл“, и на „Кауфланд“, стратегията на дружеството е двете вериги да са в състояние на взаимна конкуренция.
84-годишният днес Дитер Шварц избягва светлината на прожекторите. Дядото-милиардер живее скромно със семейството си в тихото германско градче Хайлброн, провинция Баден-Вюртембер. Дори и в собствения си град, много от съседите му едва ли биха го разпознали, ако излезе на разходка на улицата, въпреки че е роден там.
Когато започва бизнеса си преди повече от половин век – през 1973 г., Дитер Шварц не може да използва името си, тъй като означава „черно“ и създава лоши асоциации. Затова купува правата на името на съдружник на баща си, с фамилия Лидл като заплаща за него днешни 500 евро. През 1963 г. Шварц се жени за Франциска Вайперт. Двамата живеят в Хайлброн и имат две дъщери Реджин и Моника. Той е силно повлиян от членството си в протестантската свободна църковна общност.
Известно е, че Дитер Шварц старателно пази личния си живот и отказва всякакъв вид интервюта. Съществуват само три негови снимки в интернет. Известно е, че обича да се разхожда пеша в родния си град.
България
Ужасът в Санторини не спира: Удари нов трус!

Земетресение с магнитуд 4 по Рихтер е станало на разсъмване в морската зона между Аморгос и Санторини. Това съобщи в. „Катимерини“.
Данните са от Геодинамичния институт към Националната обсерватория в Атина.
В 05:37 ч. сеизмологичната мрежа регистрира слабо земетресение с магнитуд 4 по скалата на Рихтер с фокус в морската зона на 16 км югозападно от Аркесини на Аморгос.
От 26 януари в района между островите Санторини и Аморгос са регистрирани над 14 000 земетресения, а само на 9 февруари бяха засечени над 1100 труса. blitz
България
АПОКАЛИПСИСЪТ В ГЪРЦИЯ ЗАПОЧНА: Небето над Атина се разтвори, появи се нещо страшно със странен звук! (СНИМКА+ВИДЕО)

Нямат край страховете на южните ни съседи.
В разгара на безкрайните трусове на Санторини, гърците преживяха още един ужас, предизвикан от небесата.
Небето се разтвори в ранното утро на 10 февруари, в 5:49 часа и странна светлина над Атина, подплаши хората.
Ярката топка, прелетяла на гръцката столица била придружена от силен и странен звук, пишат гръцките медии.
Паниката е още по-голяма, след като учените засега не могат да кажат какво е това.
Сред населението, което е силно вярващо, се прокрадват тревожни мисли за предстоящ апокалипсис.

Screenshot/youtube/Meteoacharnes
По-оптимистично настроените хора смятат, че камерата, уловила страшното нещо, всъщност е запечатала прелитането и изгарянето на метеорит.
Видеото показва тъмно, облачно небе. Няколко секунди по-късно ярка светлина осветява небето и Атина, след което изчезва.
-
Made in BG2 седмици ago
Вижте как изглежда вилата на Малдивите на Маги Халваджиян! Алекс и Бебо пуснаха уникални кадри
-
Made in BG2 седмици ago
Попиляха брутално Пъдев след този ход в „Кой да знае“ СНИМКИ
-
Любопитно3 седмици ago
Разводът е факт, този ход на Меган доказа всичко
-
България3 седмици ago
Случи се! На Лена Бориславова ще й се стъжни животът
-
Made in BG2 седмици ago
Участничка от „Ергенът“ е новата жена до Гущеров? (СНИМКИ)
-
Made in BG4 седмици ago
Грозна картинка: Християн Гущеров избухна с груби думи за бившата си – кой ще я вземе тая с 4 деца!
-
Made in BG1 седмица ago
ГЛУПАВА, ТА ДРЪНКА!! Светлана Гущерова се изложи жестоко и остава без хонорар в „Хелс Китчън“! (30 бона се изпариха – ВИЖ ТУК)
-
Made in BG2 седмици ago
След като заряза Мартин: Алекс Богданска се връща при Дани (Крият, че са заедно)